babygo
  מחשבון הריון
 
  דף הבית  
 
  מאמרים  
 
  בייביגו TV  
 
  אינדקס  
 
  אודות  
 
  צרו קשר  
 
  רדיו בייבי-גו  
 
  מחשבון הריון  
 
קטגוריות מאמרים
הומואופטיה
הורות וחינוך
הלידה
הנקה
הריון בריא
כללי
לאחר הלידה
לקראת הלידה
פוריות
צילום הריון
רשלנות רפואית
תופעות שונות בהריון
תזונה
 
הריון ברפואה ההודית
ליטל סימון, מטפלת ברפואה הודית
פורסם : 09/02/2011
הריון הוא תקופה קסומה בחיי האישה – תקופה של יצירת חיים חדשים, המלווה בשינויים פיזיים ומנטליים.

כשחושבים באיורוודה על הריון, מתחילים הרבה לפני ההריון עצמו
במערב ההתיחסות היא לתקופת ההריון כתקופה המשפיעה על העובר ואילו באיורוודה מתחילים להכין את הגוף עוד לפני הכניסה להריון. המטרה היא שהזרע והביצית בזמן ההפריה יהיו בריאים ביותר כדי לייצר את העובר הבריא ביותר.
באיורוודה יש חשיבות רבה לתזונה – ולפני הכניסה להריון מומלץ לקבל ייעוץ תזונתי אישי, גם לגבר וגם לאישה -לכל אחד מאיתנו יש גוף שונה, אורח חיים שונה ונטיות שונות ובאיורוודה מאבחנים לפי הפרמטרים השונים את האדם באופן אינדיבידואלי (זהו "הטיפוס" באיורוודה) ומתאימים לו תזונה אישית וצמחי מרפא לאיזון והגברת הפוריות.
בנוסף יש מקרים שבהם מומלץ לעבור ניקויים וטיפולי הזנה מתאימים.
לנשים חשוב מאוד – להפסיק לעשן מוקדם ככל האפשר לפני הכניסה להריון ולהפסיק גלולות לפחות שלושה חודשים לפני (בעיני אפילו חצי שנה לפני), כדי להיפטר מהשפעת הגלולות על הגוף ולראות את מצב המחזור האמיתי, דבר שלעיתים לוקח זמן ממושך לאחר לקיחת גלולות.
חשוב לציין שגם לגברים יש תרומה חשובה ביצירת העובר ולמרות שהזרע נראה משני, משום מה, ותולים את רב בעיות הפוריות בנשים – יש כיום הרבה בעיות פוריות שנגרמות דווקא מהצד הגברי ורצוי שגם הגבר יידאג לבריאותו לפני הכניסה להריון – באמצעות תזונה וצמחים.
חשוב לאישה לדעת מהו זמן הביוץ שלה כדי לקיים יחסי מין בזמן הפוריות ולא באופן אקראי על פני החודש, דבר שיכול להוביל לתסכול רב ולאי כניסה להריון. (אני ממליצה מאוד לעבור קורס של "השיטה הטבעית", כדי לדעת מתי מתרחש הביוץ www.poriutivit.com )
אם יש בעיות פוריות, לאיורוודה יש דרכים רבות לטפל בכך – חשוב לפנות למטפל שעבר הכשרה מתאימה.

ואחרי כל ההכנות.... באיורוודה יש הסבר מפורט לגבי התנהלות הענינים בזמן ההפריה – מהשתכשכות באמבטיה משותפת, ללבישת בגדים לבנים ועד לתנוחה הנכונה. (לא פשוט ליישם כיום – אבל אפשר לפחות להתכוונן לרוגע ואהבה בזמן יחסי המין)

ההריון הוא תקופה מאוד מיוחדת בחיי האישה, מתחוללים שינויים פיזיים, נפשיים ורגשיים בזמן ההריון.
התחושה שלי היא שכיום נשים משתדלות לעבור על התקופה הזו, ללא התייחסות מיוחדת לשינויים ולהמשיך הכל כרגיל. גם מבחינת החברה אין לגיטימציה לאישה לשנות את ההרגלים. לא פעם אני שומעת על נשים שעבדו עד יום הלידה כרגיל,דבר שמעורר הערצה של כולם מסביב, ואני חושבת שהגיע הזמן שנבין שאין שום סיבה להמשיך הכל "כרגיל" שהרי אנחנו עוברות שינויים מרחיקי לכת, אז למה להדחיק ולהתעלם ולא לתת לכך מקום בחיים? למה לא להוריד הילוך ולנצל את התקופה הקסומה הזו בה אנו יוצרות חיים חדשים?

בעיני אחת הסיבות המשמעותיות לבעיות הרבות בזמן ההריון בשנים האחרונות, היא הלחץ הנפשי שאנו כנשים עומדות בו בזמן ההריון – מצד אחד לחוות את כל השינויים המתרחשים ומהצד השני להמשיך הכל כרגיל – הדיסוננס הוא כל כך גדול.

באיורוודה יש ללוות את ההריון בתזונה ואורח חיים שמתאימים לסיטואציה הנוכחית בגוף ולשינויים החלים באם ובעובר. לאורך כל ההריון יש ליווי בתרכובות צמחים שמשתנות בכל חודש ומתאימות להתפתחות העובר ולחיזוק האם.
ההריון מתחלק לשלושה טריימסטרים:
טריימסטר ראשון - שלושת חודשי ההריון הראשונים הם המשמעותיים ביותר בהריון, אלה הם החודשים שבהם השיליה נוצרת והגוף נזקק להרבה אנרגיה כדי לייצר את השיליה מחד ולהזין את העובר מאידך.
באיורוודה אנו מטפלים בחודשים אלה בבעיות תורשתיות, כשיש מחלות תורשתיות ניתן לחזק את העובר בחודשים אלה כדי ליצור אצלו מערכת חזקה ובריאה. לדוגמא אם אנחנו יודעים שיש בעיות לב אצל האב, אנחנו נחזק את הלב של התינוק על ידי צמחים מתאימים שיינתנו לאם בתקופה זו
בחודשים האלה מומלץ באיורוודה לנוח הרבה ולהקפיד על מזון עשיר ומזין (בין הבחילות) כמו חלב, דייסת שיבולת שועל, גהי, פירות יבשים והרבה מזון מבושל.
טריימסטר שני - הטריימסטר השני מאופיין בהרגשה טובה של האם ובכך שלעובר יש רצונות משלו, אותן תשוקות שיש לנשים בהריון, חשוב לשים לב להבין מה העובר רוצה וצריך ולא להיגרר לאכילת ג'אנק פוד. אם למשל יש תשוקה לפיצה אפשר להבין מכך שיש צורך באדמה ולאכול יותר לחם מקמח מלא או בטטה.
בתקופה זו מומלץ באיורוודה לאכול בשר עוף ואפילו בקר אם מרגישים שיש צורך, אגוזי מלך, גהי וחלב

באיורוודה אנו אומרים ש"הטיפוס" (הטבע הפיזי והמנטאלי של האדם) של העובר נקבע בשבעת החודשים הראשונים כך שיש חשיבות רבה לתזונה של האם ולאורח החיים שלה בחודשים אלה. רצוי לנוח הרבה, לא לכעוס ולאכול אוכל בריא ומזין.

טריימסטר שלישי - בטריימסטר השלישי יש התפתחות סופית של העובר
 
הדפסת מאמר הדפסת מאמר
עוד בערוץציורי קיר לחדר תינוקאיך לבחור בנק דם טבורי פרטי ?
  אודות מפת האתר אתרים ברשת PPV קישורים שימושיים קישורים מומלצים
  מי אנחנו דף הבית יוגב - ברכות לכל אירוע הריון   רדיו candy crush saga
פרסם אצלנו מאמרים רדיו איקס - רדיו באינטרנט ברכות   דולה שירות מחשבים
  כתבו אלינו אינדקס בעלי מקצוע travelx - נופש ותיירות שירותי מחשוב   פורטל נשים ברכות ליום הולדת
לאתר החברה מחשבון הריון foodix - חיפוש מתכונים כרטיסי ברכה   שנה טובה חלונות כהים לרכב
    קופונים gapo - דף בית שימושי ראש השנה   מחשבון משכנתא
  רישום לאתר ppage - דף בית אישי    
    על האתר best100 - מאה האתרים הטובים        
           
לאתר של חברת פי.פי.וי. בילינג ישראל כל הזכויות שמורות פי.פי.וי. בילינג ישראל בע"מ 2009 © לאתר הברכות לאתר רדיו איקס לדף הבית השימושי gapo