babygo
  מחשבון הריון
 
  דף הבית  
 
  מאמרים  
 
  בייביגו TV  
 
  אינדקס  
 
  אודות  
 
  צרו קשר  
 
  רדיו בייבי-גו  
 
  מחשבון הריון  
 
קטגוריות מאמרים
הומואופטיה
הורות וחינוך
הלידה
הנקה
הריון בריא
כללי
לאחר הלידה
לקראת הלידה
פוריות
צילום הריון
רשלנות רפואית
תופעות שונות בהריון
תזונה
 
הילד כל הזמן חולה
עדי ברומר
פורסם : 22/03/2011
המשפט הזה מוכר לך? הוא מוכר להורים רבים. מצב זה יכול להתחיל כבר מגיל חודשיים, ויכול לכלול מצבים של נזלת כרונית, ליחה, שיעול, דלקות אזניים, (וכבר היו מקרים שהטיפול הגיע לסטרואידים), חום, או מצבים של סטרידו או דלקת ריאות או אסטמה (או כולם יחד), והמצב יכול לחזור על עצמו בהפרש של ימים עד חודשים.


הרפואה הקונבנציונלית נותרת חסרת פתרון במצבים רבים של מחלות כרוניות והנטייה לחלות לעתים קרובות. מתוך דבריו של ד"ר גולדשטיין, רופא ילדים בבית החולים שיבא: "הרפואה המערבית טובה בטיפול במצבי חירום, אבל חלשה בטיפול בכל מצבי הביניים, כמו מחלות שחוזרות לעתים קרובות אצל ילדים."ישנן 9-4 בדיקות שגרתיות של המערכת החיסונית, אך בדרך-כלל התוצאות יוצאות תקינות אצל רוב הילדים ולא נמצאת בעיה כלשהי". (הערה 1)

כיון שאינם רואים פיתרון אחר, ממליצים רופאים רבים על טיפול אנטיביוטי מונע לבעיות כגון דלקות אזניים חוזרות, דלקות חוזרות בדרכי השתן ועוד. אולם, ידוע כי צריכת אנטיביוטיקה לזמן ממושך מחלישה מאד את מע' החיסון ועלולה לגרור שלל תופעות לוואי כגון בעיות עיכול, שלשולים, פטריות בפה וקנדידה . מלבד תופעות הלוואי המתוארות צריכה מוגברת של אנטיביוטיקה מעודדת התפתחות זני חיידקים עמידים לאנטיביוטיקה. יתר על כן, במצבי זיהום נגיפי כגון הצטננות או שפעת אין לאנטיביוטיקה כל אפקטיביות.
נטילת האנטיביוטיקה מפסיקה להיות חלק מהפתרון והופכת להיות חלק מהבעיה. לכן, בשלב הראשון צריך למצוא פתרון אחר לאנטיביוטיקה, או לפחות להוריד בכמויות האנטיביוטיקה שצורכים.

גם בעיות "מסוכנות" יותר כגון נוזלים באוזניים או שקד שלישי, אותם ממהרים הרופאים לשלוח לחדר הניתוח, ניתן לטפל בצורה הרבה יותר עדינה שתוביל להחלמה מהירה ללא כל התערבות כירורגית.

אז מה כן?
נוכחתי לראות שהטיפול ההומאופתי מאד יעיל במקרים כאלה. בניגוד לטיפול התרופתי הקונבנציונאלי שמטפל בתסמינים של הבעיה בלבד, הטיפול ההומיאופטי מטפל בטריגר של הבעיה. פעמים רבות הטריגר הוא לא רק "הידבקות במחלות בגן" אלא מצוי ברגישות שיש לחלק מהילדים (וגם מבוגרים), כגון מעבר מסגרות, תאונה, נטישה, לחץ, ריבים בין ההורים ועוד. שבעקבותיה הילד נחלש, ואז קל יותר למחלה להתפתח.
בזכות אופי הטיפול ההומאופתי, לא רק המחלה עוברת (ניתן לטפל בזמן התפרצות של מחלה) אלא גם תדירותה ועוצמתה, עד שמערכת החיסון מתחזקת וניתן להתגבר גם על הרגישות המסויימת וגם על הנטייה למחלות חוזרות.

טיפלתי בילד בן 4, שנטה לסבול כל חורף מנזלות שהופכות לברונכיטיס או דלקת ריאות. כל חורף הוא קיבל משאף ואינהלציות וונטולין. הוא קיבלת לתקופה ארוכה משאף למניעה. וכבר כמה פעמים שלאחר טיפול באינהלציה- חזרו הסימפטומים לאחר שבוע.
לאחר הטיפול ההומאופתי ירדו ההתפרצויות מאד, ובחורף שלאחר מכן כבר לא חזרו.

טיפלתי בילדה עם אדנואיד (שקד שלישי), שהיתה מועמדת לניתוח להסרתו. הרופא לא ראה אופצייה אחרת לעזור לה. כיום, חצי שנה לאחר מכן, אין זכר לשקד השלישי, או לסימפטומים שיצר.

טיפלתי בילדה עם דלקות אזניים חוזרות ונוזלים באזניים, שהיתה מועמדת לניתוח כפתורים (ניתוח שבו מוכנסת צינורית ניקוז לאוזן). לאחר מספר חודשים, הדלקות לא היו יותר דלקות, לא היו נוזלים, השמיעה השתפרה מאד, וכבר לא מועמדת לניתוח.

איך מתבצע הטיפול הומאופתי?
באבחון ההומאופתי נלקחים בחשבון הסימפטומים הפיזיים והתחושות בזמן המחלה. המטרה היא להגיע לשורש הבעיה, ולטפל בצורה ממוקדת ולא סימפטומטית בלבד. לאחר תהליך תשאול ראשוני, בו אני מנסה להבין את המירב על אופי הבעיה והסימפטומים, (בדומה לטיפול הקונבנציונלי), ועל אופי האדם והלך חייו (בדומה לפסיכולוגיה), מותאמת תרופה הומאופתית אחת ספציפית באופן אישי לאדם.
לאחר נטילת התרופה ההומאופתית, מתחיל בד"כ שיפור הדרגתי, אותו ניתן לראות בין שבועיים לחודשיים לאחר נטילתה. הבדלי הזמנים נובעים מכך שהתרופה הינה בהתאמה אישית למטופל ומושפעת ממידת רגישותו וזיקתו לתרופה ההומאופתית. השיפור בד"כ אינו רק במחלה עצמה, אלא בבריאות הכללית, כך שאם קיימות בעיות נוספות מהן סובל הילד (בעיות עיכול, כאבי ראש, קשיי הרדמות בלילה, תיאבון שאינו מאוזן ועוד), גם אם אינן קשורות ישירות לבעיה, יעברו, ויחול שיפור בתחושות הפיזיות, הנפשיות והכלליות.

כיצד ניתן לראות את יעילותו של הטיפול?
המטרה היא לחזק את מערכת החיסון כך שתדע להתמודד עם זיהומים ובעיות שונות בצורה יעילה ומהירה. כשלא צריך לחזור כל חורף (או כל חודש חודשיים, ויש מקרים של ילדים אצלם יש הפרש של ימים אחדים בלבד בין מחלה למחלה) לרופא, כיון שהבעיה חזרה. פעמים רבות באו אלי הורים עם ילדים שהיו פעם אחר פעם אצל הרופא- עם דלקת אזניים חוזרת, דלקת גרון חוזרת, דלקות חוזרות
 
הדפסת מאמר הדפסת מאמר
עוד בערוץהכל אודות רעלת הריוןטיפים לתקופת חילופי העונות
  אודות מפת האתר אתרים ברשת PPV קישורים שימושיים קישורים מומלצים
  מי אנחנו דף הבית יוגב - ברכות לכל אירוע הריון   רדיו candy crush saga
פרסם אצלנו מאמרים רדיו איקס - רדיו באינטרנט ברכות   דולה שירות מחשבים
  כתבו אלינו אינדקס בעלי מקצוע travelx - נופש ותיירות שירותי מחשוב   פורטל נשים ברכות ליום הולדת
לאתר החברה מחשבון הריון foodix - חיפוש מתכונים כרטיסי ברכה   שנה טובה חלונות כהים לרכב
    קופונים gapo - דף בית שימושי ראש השנה   מחשבון משכנתא
  רישום לאתר ppage - דף בית אישי    
    על האתר best100 - מאה האתרים הטובים        
           
לאתר של חברת פי.פי.וי. בילינג ישראל כל הזכויות שמורות פי.פי.וי. בילינג ישראל בע"מ 2009 © לאתר הברכות לאתר רדיו איקס לדף הבית השימושי gapo