babygo
נשימה טובה
נירה קרמר
פורסם : 2/11/2011 11:38:25 AM
בצעדים מהוססים, כשהיא מסתתרת מאחורי שמלתה של אמה, נכנסה נוגה (שם בדוי) בת הארבע וחצי, אל הקליניקה. פניה היו אדומות, אפה נזל והיא השתעלה שיעול עמוק ונבחני. מאז נולדה נוגה, היא סובלת מנזלות חוזרות ונשנות, משעולים מטרידים ומכאבי גרון.טיפולי הרפואה הקונבנציונאלית, וביניהם אנטיביוטיקה, הועילו לטווח קצר, והתופעות חזרו ונשנו.

ברפואה המשלימה אנו מתייחסים למערכת הנשימה פיזית ונפשית (הוליסטית).
תפקוד תקין של מערכת הנשימה מאפשר קליטת חמצן טובה ופליטת דו-תחמוצת הפחמן, פליטה של רעלים, איזון חומציות הדם והמרצת מערכת העיכול (על-ידי לחיצת הסרעפת על מערכת העיכול בעת הנשימה).
מבחינה הוליסטית, מערכת הנשימה מתווכת בין הסביבה החיצונית לסביבה הפנימית של האדם. היא מספרת לנו כמה שפע אנו מאפשרים לעצמנו לקבל, ועד כמה הסביבה שלנו "חונקת" אותנו ולעתים אף חוסמת את הביטוי – היצירתי והתקשורתי שלנו. עלינו להאמין בעצמינו, ביכולות שלנו, וביכולת הסביבה להכיל אותנו.
כאשר יהיה חוסר איזון בתיווך הנ"ל, ייתכן ונסבול מהפרעות שונות במערכת הנשימה.
נוגה, בת יחידה להוריה, קיבלה אהבה ללא גבול. אך אהבה זו גם "חנקה אותה במידה מסויימת. הוריה לא איפשרו לה להיות עצמאית. לא הירשו לה לקחת סיכונים מיותרים. דוגמא אופיינית: בשעה שכל הילדים שיחקו בגן השעשועים כאשר הוריהם מתבוננים בהם מרחוק, שיחקה נוגה כשאימה צמודה אליה, מחשש שמא תיפגע.
לאחר שיחה עם האם שכללה גם הסבר הוליסטי עם הבטחת האם להתייחס לכך, הוחלט להתחיל בטיפול משלים. הובהר לאם כי משך הטיפול הוא בין עשרה לשנים עשר מפגשים רציפים. נעשה בירור בנוגע לתזונתה של נוגה. הועלתה הסברה כי ייתכן שמדובר כאן באלרגיה, או רגישות למזון כלשהוא. מוצרי חלב לדוגמא, יכולים לגרום לתופעות של נזלות ובעיות בדרכי הנשימה. גם לא מומלץ לאכלם בעת הצטננות קשה, מכיון שהם מגבירים את הליחה. אמה של נוגה התבקשה להפסיק לתת לנוגה מוצרי חלב. ואמנם לאחר שבוע חזרה האם וסיפרה שחלה הטבה במצבה של הילדה, אך עדיין השיעול והנזלת הטרידו את הילדה מאד.
הטיפול בנוגה כלל טיפול רפלקסולוגי שהתייחס בין השאר אל אברי הנשימה, הדם הלימפה והשתן: המערכות "הזורמות" בגוף. בנוסף לטיפול הרפלקסולוגי שולבה שיטת ה"רייקי" (העברת אנרגיה לאיברים הבעייתיים) וכן "עוצמת הרכות" (שיטה של נענועי הגוף על פי קצב פעימות ליבו של העובר)*. כל זאת כדי להזרים אנרגיה חיובית לגוף ולעורר את כל המערכות הזורמות בגוף ולחזקן.
הומלץ לעשות לנוגה אמבטיות ישיבה עם שמנים אתריים כגון: רוונסרה, לבנדר, אורן, שהם שמנים המועילים למערכת הנשימה (אזהרה! אין להשתמש בשמנים אתריים ללא התאמה אישית). כן קיבלה נוגה סירופ שהוכן עבורה העשוי מצמחים המקלים על השיעול ועל המערכת החיסונית שלה.

נוגה היתה מטופלת נפלאה. כבר בטיפול השני טיפסה בעליצות על מיטת הטיפולים. "היא ממש שמחה להגיע ומחכה לטיפולים בקוצר רוח" אמרה האם. נוגה איפשרה לטפל בה ושיתפה פעולה. לטיפול הששי הגיעה נוגה זורחת כולה עם ציור ביד. היא הרגישה מצויין מלבד שיעול קל ביותר. לאחר עשרה טיפולים הופסק הטיפול הרציף שהוגדר כהצלחה לדברי האם. נוגה הוזמנה להגיע אחת לשבועיים (במשך חודשיים), ולאחר מכן פעם בחודש כדי לשמר את המערכת החיסונית במיטבה.

* הערה: לשיטות עוצמת הרכות ורייקי ניתנו הסברים בכתבות קודמות. ניתן להתקשר לבירור נוסף.

לשאלות ופרטים: 052-2638778, 02-6788061
Email :
nirac@bezeqint.net
 
שלחי להדפסה