babygo
  מחשבון הריון
 
  דף הבית  
 
  מאמרים  
 
  בייביגו TV  
 
  אינדקס  
 
  אודות  
 
  צרו קשר  
 
  רדיו בייבי-גו  
 
  מחשבון הריון  
 
קטגוריות מאמרים
הומואופטיה
הורות וחינוך
הלידה
הנקה
הריון בריא
כללי
לאחר הלידה
לקראת הלידה
פוריות
צילום הריון
רשלנות רפואית
תופעות שונות בהריון
תזונה
 
דמיון מודרך ו NLP בלידה
דר' עדי ברן
פורסם : 20/02/2011
הגורם הראשוני שחושבים עליו כאשר מדברים על שימוש בדמיון מודרך בלידה הוא גורם הכאב, דמיון מודרך מספק כלים להרפיה והתמודדות טובה עם הכאב, אך מה שמקבלת האישה הוא הרבה מעבר לכך. בלידה עצמה מדווחות נשים רבות איך אפשרו ללידה ש"נתקעה" להמשיך ולהתקדם בצורה טובה בעזרת שימוש בדמיון מודרך, איך הצליחו לצאת ממצב של צירים ללא פתיחה, או צירים שנפסקו, ואפילו ממצב של מצוקה עוברית בעזרת הרפיה ושיחה עם העובר במהלך הלידה.

כאן אולי תגיד לעצמה הקוראת "נו באמת, די עם הסיפורים, זה נישמע כמו קסם..."
והיא צודקת זה אכן קסם, השפעתה של הנפש על הגוף היא קסם שאינני חדלה להתפעל ממנו.
כדוקטור לביולוגיה אני יכולה לתת הסבר רציונאלי: כל מי שעובד במיילדוּת יודע כמה חשוב מצבה ההורמונאלי של היולדת, תזמון ורמת האוקסיטוצין, האנדורפינים והאדרנלין בדמה של היולדת יכול להיות קריטי להתקדמות הלידה.
והרי עדיף להגיע למצב ההורמונאלי הנכון באופן טבעי כשהנפש והגוף פועלים כיחידה אחת, מאשר לקבל עירוי של פיטוצין למשל.
סיפורה של ורד (שם בדוי) מדגים היטב מצב כזה : ורד הייתה בהריון כשעבדנו יחד, העבודה הייתה על נושא שונה לחלוטין, היא לא הייתה מודאגת מהלידה. ובכל זאת לפני הלידה הכנתי לה דיסק פשוט ובסיסי של יצירת בועה של שלווה וחיבור למקום עמוק ושליו בתוכה. היא לקחה אותו איתה אם כי אמרה שהלידה ממש לא מדאיגה אותה.
הלידה של ורד החלה בקצב סביר, הפתיחה התקדמה אך ראשו של התינוק היה גבוה ולא ירד לאגן, גם פקיעת מי שפיר לא עזרה. בשלב זה התחילה ורד להיות קצת מודאגת.
היא נעזרה בתנועות וסיבובי אגן, אך ראשו של התינוק היה עדיין גבוה. מסביבה התחילו לדבר על ניתוח קיסרי. ורד נזכרה בדיסק ובקשה מבעלה שישים לה. בהדרגה נרגעה ונכנסה למקום עמוק ושקט בתוכה, המקום שלה שמאפשר לה הדרכה פנימית, היא דמיינה את האנרגיה זורמת בגופה, כמו נהר של אור מקדקוד הראש כלפי מטה ובעודה מדמיינת את זה הרגישה צורך ללכת לשירותים והכאב התגבר. המיילדת שנכנסה לחדר בדקה והופתעה לגלות את ראשו של התינוק מבוסס באגן, היא מהרה להכין את משטח הלידה, התינוק נולד כעבור 10 דקות.

מנקודת מבט של מי שעבדה מול ה FDA (מנהל המזון והתרופות האמריקאי) בעבר, אני יכולה לספר כמה חשיבות מיוחסת לאפקט הפלאצבו בתכנון ניסויים.
פלאצבו היא תרופת דמה שניתנת לקבוצה מקרב משתתפי הניסוי, בלי שידעו שלא באמת קיבלו תרופה, כוחו של הפלאצבו ידוע ככוח אדיר שכן לנפש יכולת ריפוי מדהימה.
לכן גדולה כל כך השפעתו של הדמיון המודרך על רווחתה של היולדת, החיבור לגוף והביטחון שהיא מרגישה, וכך גם על התקדמות חלקה וטובה של הלידה.
במקביל מאפשר ה NLP ליולדת כלים טובים יותר לתקשורת עם הצוות הרפואי ומלוויה בלידה, וחשוב מכך כלים טובים לתקשורת טובה עם עצמה. כמו כן מאפשר ה NLP גמישות והתאמה רגשית למצבים שונים שיכולים להיווצר בזמן הלידה, גמישות זו הופכת כל התמודדות לטובה ורגועה יותר.


כותבת המאמר, דר' עדי ברן היא ביולוגית שהתמחתה בחקר המוח ובהמשך

 בתהליכי גוף נפש, NLP ודמיון מודרך.

054-6304047

adibrann1@gmail.com

http://www.metaplim.co.il/a.asp?b=4553


 
הדפסת מאמר הדפסת מאמר
עוד בערוץאפידורל - בעד או נגד ?ללדת עם דולה
  אודות מפת האתר אתרים ברשת PPV קישורים שימושיים קישורים מומלצים
  מי אנחנו דף הבית יוגב - ברכות לכל אירוע הריון   רדיו candy crush saga
פרסם אצלנו מאמרים רדיו איקס - רדיו באינטרנט ברכות   דולה שירות מחשבים
  כתבו אלינו אינדקס בעלי מקצוע travelx - נופש ותיירות שירותי מחשוב   פורטל נשים ברכות ליום הולדת
לאתר החברה מחשבון הריון foodix - חיפוש מתכונים כרטיסי ברכה   שנה טובה חלונות כהים לרכב
    קופונים gapo - דף בית שימושי ראש השנה   מחשבון משכנתא
  רישום לאתר ppage - דף בית אישי    
    על האתר best100 - מאה האתרים הטובים        
           
לאתר של חברת פי.פי.וי. בילינג ישראל כל הזכויות שמורות פי.פי.וי. בילינג ישראל בע"מ 2009 © לאתר הברכות לאתר רדיו איקס לדף הבית השימושי gapo