babygo
  מחשבון הריון
 
  דף הבית  
 
  מאמרים  
 
  בייביגו TV  
 
  אינדקס  
 
  אודות  
 
  צרו קשר  
 
  רדיו בייבי-גו  
 
  מחשבון הריון  
 
קטגוריות מאמרים
הומואופטיה
הורות וחינוך
הלידה
הנקה
הריון בריא
כללי
לאחר הלידה
לקראת הלידה
פוריות
צילום הריון
רשלנות רפואית
תופעות שונות בהריון
תזונה
 
הומאופטיה, היריון ולידה
עדי ברומר
פורסם : 25/02/2011
חוויתה העומתית והייחודית ביותר של האישה...הלידה.


כל אישה בהגיעה לגיל מסוים מתחילה להתחבט בנושא. אין אישה שלא מתרגשת או חוששת לפני הלידה- בה היא פוגשת את עצמיותה הפנימית ביותר. אין מי שלא עוברת "שיחה" עם אימה לפני זה...
קיימות שיטות שונות ללדת את תינוקך- בבית או בביה"ח, במים ולעתים עם דולפינים...
אולם לרוב, האישה המודרנית יולדת בבית חולים, שם פעמים רבות מציעים לה תרופות שאמורות לדכא את הכאבים ומטשטשות בדרך כלל אותה ואת תינוקה. מה לעשות, נכתב בתורה- "בעצב תלדי בנים..."
ישנה דרך נוספת - ההומאופטיה מאפשרת לאישה לחוות את צירי הלידה במצב נפשי איתן, כשהיא במגע מלא עם עצמה. מדוע עדיפות לדעתי התרופות ההומיאופתיות על התרופות הקונבנציונליות?
בימים אלה מזרזים לידות רבות בעזרת פיטוצין- שזה הורמון סינטטי המשמש לגרימת צירי לידה. ההתכווצויות שנגרמות בצורה מלאכותית כואבות יותר מההתכווצות הטבעית של הלידה ומקשה את ההתמודדות. בנוסף, פעמים רבות יש לחץ מסביב ורמזים להזדרז... מכניסים את האשה לסביבה בלתי טבעית ומלחיצה. זה גורם להפרשת אדרנלין מהמוח- והוא עוצר לידה. האישה זקוקה לרוגע, לשחרור- הגוף צריך להיפתח. לרוב מדכאים את כאבה של האשה עם תרופות שמעלימות כל תחושה, כגון אפידורל- ולמרות שלקראת הלידה מפסיקים את האפידורל- הסיכון לקרעים עולה.
התרופות הומיאופתיות אינן מדכאות את התחושה לחלוטין, אלא מעדנות אותה, ומסוגלות להביא לצירים אפקטיביים והרבה פחות כואבים מפיטוצין. תהליך הלידה טבעי יותר, מהיר יותר, קל יותר, ועדיין האישה ערנית ומודעת למתרחש כל הזמן. הסיכוי ללידה ללא סיבוכים גדול יותר, ובדרך כלל לא נדרש טיפול נוסף. הסיכון ללידת מלקחיים, ניתוח קיסרי או צירים ממושכים- פוחת מאד.
כל אשה תקבל תרופה הומיאופתית אחרת למצבים דומים, בניגוד לרפואה הקונבנציונלית בה לאותו סימפטום יש אותה תרופה- בהומיאופתיה מתייחסים לאישה בכללותה- כולל תחושותיה בהריון ובזמן הלידה.
התרופה ההומיאופתית הניתנת בזמן אקוטי, כלומר במצב סוער וכואב כמו לידה, עובדת מהר מאד, בניגוד לדעה הרווחת שתרופה הומיאופתית היא איטית. היא מסוגלת להשפיע תוך דקה אחת!
אין לאחריהן תופעות לוואי כמו לתרופות הרגילות... מדובר בתרופות עדינות מאד ועם זאת אפקטיביות ביותר. ישנן תרופות הומיאופתיות העוזרות להתאושש מהר יותר לאחר הלידה- גם אם לא השתמשנו בהן בזמן הלידה עצמה. יש תרופות העוזרות לבעיות הנקה, גודש ודלקות בפטמות, חוסר חלב, דיכאון לאחר לידה ועוד. ניתן לטפל גם בתינוקות- יש ניסיון רב בטיפול בבקיעת שיניים, נדודי שינה, גזים, דלקות ועוד.
להלן דוגמה למספר תרופות בשימוש בלידה או אחריה (התרופות המובאות כאן למטרת הדגמה בלבד- תמיד רצוי להיוועץ עם הומיאופת למתן רמדי מדויקת):
ארניקה- Arn- עוזרת לרוב היולדות להתאושש לאחר הלידה. אני בד"כ נוהגת לתת אותה בתוספת מתכון למיץ בריאות שעשיר בסידן וויטמינים. השילוב עושה פלאים לגוף.
קמומיל- Cham- כשיש רגישות בלתי רגילה לכאבים וכעס גדול על הכאב. היא צועקת, היסטרית וכועסת.
קרבו-ווג'- Carb-v- כשיש מצוקה עוברית- העובר אינו נושם. נותנים את התרופה לאם והיא עוברת דרכה לתינוק. גם אם נולד, ועדיין במצוקה וכחול- טפטוף של טיפה אחת- הטיפול בא כמסייע לשאר הטיפולים להחייאה.
סטפיזגריה- Staph- מזרזת החלמה מלידה קיסרית.
בזמן ההיריון עצמו- אני בד"כ ממליצה גם על תזונה נכונה בשילוב עם הטיפול ההומיאופתי- כדי להביא למינימום את סכנת רעלת ההיריון ורמת הסוכר. חשוב להקפיד גם משום שאברי הניקוי של העובר אינם מפותחים עדיין ופסולת עלולה להישאר במי השפיר.
אני בד"כ מסבירה שצריך לראות את העובר כאנושי. הכל עובר לתינוק. אם האימא בלחץ בהריון התינוק חש את זה. טיפלתי בעבר בתינוקת שלא הפסיקה לבכות... ללא סיבה ברורה לעין. הסתבר שמשך כל ההריון האמא כעסה מאד ולא היתה לה הזדמנות לשחרר את הכעס...לכן חשוב לא להלחיץ עצמך דווקא בזמן הריון ומצד שני- לא להגזים ולשבת בחוסר מעש. בהריון לא צריך להפסיק פעילויות אלא למתן אותן.
נשים לעתים חוששות ליטול תרופות הומיאופתיות שמא יפגמו בהשפעתן של התרופות הקונבנציונליות. אם אינך שקטה ואת בוחרת להשתמש בתרופות קונבנציונליות בכל מקרה- התרופה ההומיאופתית לא תפריע לתרופה הקונבנציונלית לעבוד. במקרה הכי גרוע, התרופה הקונבנציונלית היא זו שתפגום ביעילות התרופה ההומיאופתית.
לסיכום, חווית ההיריון יכולה להיות מעצימה ומעשירה או קשה. שמירה על תזונה נכונה, פעילות מתונה וטיפול נכון מועילה ומחזקת.

והכי חשוב- הלידה היא דבר נפלא המביא בסופו אדם חדש לעולם, שיהיה לך מזל טוב!!!

Email :
adi@brumer.us

 
הדפסת מאמר הדפסת מאמר
עוד בערוץהשקד השלישי - אדנואידהכל אודות רעלת הריון
  אודות מפת האתר אתרים ברשת PPV קישורים שימושיים קישורים מומלצים
  מי אנחנו דף הבית יוגב - ברכות לכל אירוע הריון   רדיו candy crush saga
פרסם אצלנו מאמרים רדיו איקס - רדיו באינטרנט ברכות   דולה שירות מחשבים
  כתבו אלינו אינדקס בעלי מקצוע travelx - נופש ותיירות שירותי מחשוב   פורטל נשים ברכות ליום הולדת
לאתר החברה מחשבון הריון foodix - חיפוש מתכונים כרטיסי ברכה   שנה טובה חלונות כהים לרכב
    קופונים gapo - דף בית שימושי ראש השנה   מחשבון משכנתא
  רישום לאתר ppage - דף בית אישי    
    על האתר best100 - מאה האתרים הטובים        
           
לאתר של חברת פי.פי.וי. בילינג ישראל כל הזכויות שמורות פי.פי.וי. בילינג ישראל בע"מ 2009 © לאתר הברכות לאתר רדיו איקס לדף הבית השימושי gapo